Elektrik İç Tesisat Denetimi | Çağlayan Elektrik 
+90 216 396 8 799 info@caglayanelektrik.net

Elektrik İç Tesisat Denetimi


Elektrik İç Tesisleri Denetim ve Muayene Uygunluk Belgesi
28628 Sayı ve 25.04.2013 tarihli resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren iş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliği ile Elektrik İç Tesisatının yılda bir defa periyodik kontrolü zorunlu hale getirilmiştir.

Kontrol ve ölçümlerin yürürlükteki yönetmelikler, taslak yönetmelikler ve standartlar (Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliği, Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Yönetmeliği, IEC Standartlarına uygun olarak hazırlanarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı‘na teslim edilen taslak iç tesisat yönetmeliği) gereği yapılması gerekmektedir.

SMM Elektrik Mühendisimiz tarafından Elektrik İç Tesisat Denetimi yapılıp, EMO SMM Elektrik Mühendisi Onaylı Rapor verilmektedir.

Raporlarımızı kullanabileceğiniz başlıca alanlar; TSE Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi, İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Denetimleri, Belediyeler vs. Resmi Özel Amaçlarda kullanabilirsiniz.

Ölçümlerimizde Uluslararası Lab.Kalibrasyon Sertifikalı ve TURKAK Tescilli Lab.Kalibrasyon Sertifikalı Çok Fonksiyonlu Ölçüm Cihazımız, Ve Gözlem Kontrollerimiz Termal Kamera ile yapılıp, EMO SMM Elektrik Mühendisi Onaylı Termal Kamera Raporu hazırlanmaktadır.

Başlıca Ölçüm Yaptığımız Alanlar: Fabrikalar, Yüksek Gerilim Tesisleri, Çimento-Beton Tesisleri, Kimya Laboratuvar Tesisleri, Hastaneler, Bankalar, Okullar, Bina, Yapılar, AVM, Plaza, Rezidans, Otomotiv Sektörü, Yemek Üretim Tesisleri vb. Alçak Gerilim Tesisleri.

Elektrik İç Tesisat Denetiminde yapılan Ölçüm, Kontrol ve Denetimler Aşağıdaki gibidir;

Termal Kamera ile Pano Kontrolu ve Raporlama
Kaçak Akım Rölesi veya Hata Akımı Koruma Düzenleri Ölçüm Testleri, Çalışma Kontrolu ve Raporlama
Topraklama Ölçümleri ve Raporlama
Süreklilik Testleri ve Raporlama
Pano Gözlem Kontrolü ve Raporlama
Topraklama Tesisi Kontrol, Ölçümleri ve Raporlama
İletkenlerin veya Kabloların Akım Taşıma Kontrolleri ve Raporlama
Çevrim Empedans Ölçümleri ve Raporlama
Yıldırımdan Korunma Tesisi Kontrolü ve Raporlama

© 2018 Çağlayan Elektrik. Tüm Hakları Saklıdır.